top of page
TAGJAINK

 

Írók-költők bemutatása

2013 Szeptember 16.-án megalakult az Ősi kovács Alkotóműhely Irodalmi tagozata

Verset írok....hosszút és rövidet..a
szép és fájó dolgokról, mi megérinti lelkemet....
Erdődi Mária Maya vagyok....1956 októberében születtem Kalocsán. Szüleim munkája miatt átköltöztük a fél országot, míg végül megpihentünk Várpalotán. Az általános suliból azonnal dolgozni mentem s közben leérettségiztem.
Két gyermekem született, kiket 24 évesen már egyedül neveltem...Aztán megérintett a szerelem. Évekig tartó boldog varázslatban éltem...erről szól számtalan versem.


erdodi.maria@gmail.com

Tsz: 06 70 9539837

 

Imádok énekelni, túrázni hegyen völgyön át

s meglátom mindenben a sok apró csodát..

Szavakkal festek emlék képeket

s szívembe mártott ecsetel teszem rá a színeket...
    

Születési nevem Hekkel Aranka, Írásaimat Tóth Hekkel - Arany néven publikálom. Seregélyesen Fejér megyében 1947 ben születtem.

Édesanyám: Tóth Aranka női szabó volt Édesapám: Hekkel József Pál szakács, főszakács, konyhavezető volt. Öt gyermekes család első szülöttje vagyok. Gyermekként festőnek készültem, de a művészetek több ágával is ismerkedtem.

Rövid ideig tanultam hegedülni, de nem volt saját hegedűm, így hamar véget ért,

de a hegedű muzsikája iránti rajongásom megmaradt. Több éven át énekelten az iskolai kórusban, 4 évig népi táncoltam, a művészetek több ága vonzott!

De művészi pályára nem léphettem, mert szüleim a taníttatásomat nem tudták vállalni, így "vakvágányra" kerültem. Aktív életemet hivatalnokként éltem le.

Három gyermekem, négy unokám van, akikre büszke vagyok, értük érdemes továbbküzdenem. Már gyermekkoromban is írtam verseket, meséket, amit a társaimnak saját készítésű papírbábokkal elő is adtam. Életem során is írtam, leginkább akkor, amikor úgy éreztem ki kell írni magamból fájdalmaimat, érzéseimet. 

Aktívabban nyugdíjas koromtól írok,mikortól "visszakaptam"alkotói szabadságomat. Az írás, és a költészet szeretete végig kísérte életemet. A rajzolás, és festészet hobbiként megmaradt, amit időnként "előveszek" 2011 óta tagja vagyok a Batsányi- Cserhát Művész Körnek, amelynek alapítófőtitkára, néhai Ihász-Kovács Éva író - költő volt a mentorom, valamint Bornemisza Attila író - költő a Cserhát Művész Kör elnöke. 2012. őszén verses pályázataimra: Art Aranydiplomát kaptam. Írásaim megjelennek a Délibáb magazinban és a Délibáb Antológiában.

2012-ben csatlakoztam a Nyírségi Szalonhoz és a Holnap Magazinhoz, 2013-ban a Váci Mihály Irodalmi Körhöz és a Szabolcsi Írótábor alkotóközösségéhez,valamint tagja lettem az Erzsébetvárosi Irodalmi Esték sorozat műhelyének.

Írásaim rendszeresen megjelennek a Nyírségi Gondolatban, alkalmanként a Holnap Magazinban (rendszeresen az internetes honlapjukon).Több alkalommal Antológiákban is jelentek meg írásaim: Sodrásban (Verslista)Érintés (Holnap Magazin)Nyírségi Gondolat kétnyelvű (magyar-angol) Antológiájában

Winterné Holler Mónika (aranydiplomás költő) vagyok. Gyerekkorom óta vonzódom a versekhez, imádok olvasni. A versek iránti érdeklődésem odáig fokozódott, hogy egy idő után magam is elkezdtem verseket írni. Érzelmeimet, gondolataimat próbáltam szavakba önteni, papírra vetni, hogy igy megoszthassam másokkal is. Mindig kerestem az írásos megnyilvánulás lehetőségét, a könyvek közelségét. Dolgoztam könyvtárban, tanúltam újságírást, jelentek meg cikkeim, jelenleg is segítkezem lakóhelyem helyi újságának szerkesztésében. 

​Évek múlásával folyamatosan gyűltek írásaim, verseim. Lehetőséget kaptam arra, hogy csatlakozzak az Ősi Kovács

Alkotóműhelyhez, majd a Cserhát Művészkörhöz, amit nagy megtiszteltetésnek érzek, így verseim nyilvánosságra kerültek. Munkáimat méltónak találták arra, hogy megkapja az Art - díj arany fokozatát. 

​Nagy örömmel töltött el, hogy 2013 ban nyomtatott formában, összefoglalva is megjentek írásaim, a Vagyok  ​ című verseskötetben. 

A versek mellett illusztrációként festmények fotói találhatók, amellyek nagyrabecsült alkotó társam, Ősi Kovács Imre kezemunkáját dícsérik. A borító terv és tipográfia Godzsa Zorárdnak köszönhető.

A nevem Hoffmann Katalin. 1950-ben születtem Budapest, és ma is itt élek. Már tanulmányaim során kiderült erős vonzalmam az irodalom iránt, vetélkedőkön, szavalóversenyeken vettem rész, fogalmazásaimmal több díjat is nyertem. 1969-ben publikáltam először az Élet és Irodalom című folyóiratban. Utána több évig „hallgattam”.

Irodalmi körökkel való találkozásomat egy költőházaspárnak, Stancsics Erzsébetnek és Szántai Sándornak köszönhetem. Elsőként a Csepeli Tamási Lajos Olvasó Munkás Klub tagja lettem, majd bekapcsolódtam a Kláris folyóirat munkájába, amelyben nem csak verseimet, hanem színházi kritikáimat is közlik. Szerzői és előadói esteken veszek részt, valamint másfél éve a Krúdy Gyula Irodalmi Kör Zila Kávéházban rendezett művészeti és irodalmi estjein, két éve Székesfehérváron Simon M. Veronika festőművésznő kiállításainak megnyitóin. Rendszeresen tudósítok Ősi Kovács Imre festőművész tanítványainak kiállításairól. Tagja vagyok még a Tűzedzők Társaságának és a Fehér Holló Művészeti Körnek. Eddig tíz antológiában jelentek meg verseim, önálló kötetem most van rendezés alatt. 

hofkat@freemail.hu

Tsz: 06 30 6210375

 

                             

 

Stancsics Erzsébet, a Táncsics család leszármazottja 1944-ben született Székesfehérvárott. Konzervatóriumot végzett karvezető tanszakon, majd Egészségügyi Főiskolát. Tíz kötetes író, költő, 98 antológiában szerepelt. Fővárosi és vidéki lapok rendszeresen közlik írásait, tudósításait, színház,- és könyvkritikáit. Vezetőségi tagja a Rímkovácsoknak, tagja a Krúdy Gyula Irodalmi körnek, Tűzedzők Társaságának, Művészetbarátok Egyesületének, és a Berzsenyi Társaságnak. Az „Egy mindenért, mind egyért” művészformációval kiállítások és irodalmi estek megnyitóján vesz részt. Kitűntetései közül néhány: Krúdy Guyla emlékérem 2003, Tűzedzők Művészeti Nívódíj 2003, Kláris Nívódíj I. 2004, Akiosz nemzetközi prózaíró verseny I. díj 2004, Pécsi Új Hang Elismerő Oklevél 2005, Ősi Kovács Imre Emlékérem 2009. a Szigethy Művészeti Kör többször díjazta munkját. 2010-ben az Ősi Kovács Alkotóműhely Emlékplakettet vehetett át. A „Who is Who” svájci Enciklopédiában megjelent életrajza és irodalmi munkássága. A Budapest Tv-ben a „Nap embere” megtisztelő címet kapta. A 2005-ös tanévben a Jedlik Ányos középiskolában verse érettségi tételben szerepelt.

Jelenleg az Országos Táncsics Művészkör irodalmi vezetője, munkatársával öt évig a Fúzió Rádió emberjogi adásait vezette.

Szántai Sándor 1927-ben született Gödöllőn, gyermekkora óta foglalkozik irodalommal, eddig 9 verses és 4 prózai kötete jelent meg. Írásait országszerte közlik irodalmi lapok, folyóiratok. 4 évig a Magyarság Jövője c. újságot szerkesztette. Több, mint 90 antológiában vett részt. Egy országos pályázaton szakmunkáját a Magyar Tudományos Akadémia  első díjjal jutalmazta. Kitüntetései: Orthutay és Krúdy Gyula emlékérem, Tűzedzők Művészeti Nívódíj, Kláris Nívódíj I. fokozat. Tagja a Kúrdy Gyula és a Váci Mihály Irodalmi Köröknek, a Művészetbarátok Egyesületének, a Tűzedzők és a Berzsenyi Társaságnak, s az Írók Szakszervezetének. Tiszteletbeli elnöke a Csepeli „Tamási Lajos Olvasó Munkás Klubnak”. 2004-ben a „Who is Who” svájci enciklopédia közölte szakmai életrajzát és munkásságát. A Budapest Tv-ben a „Nap embere” volt. Megkapta a „Bodnár István” Irodalmi és Művészeti oklevelet és a „Szabadi Zoltán” díjat. 2005-ben a „Magyar Kultúra Lovagja” elismerő címet adományozták neki. Alapításától tagja az „Egy mindért, mind egyért” művészformációnak, valamint az Országos Táncsics Művészeti Körnek. 2008-ban megkapta a Táncsics Emlékérmet.

 

                  Könyvei:

Magasztos élet                        vers

Gödöllői séták                          próza

Völgyek ölén a város               próza

70 év                                        vers

Gödöllői dombság ege alatt     próza

Létünk: itt élünk!                       vers

Néhány sor a józan észről       vers

Csiszoltam tengelyt s verset   vers

Várnegyedi séták                     próza

A vers türelme                          vers

Világi kísérlet…volt                  vers

 

Drotleff Zoltán: 1940. 12. 27-én láttam meg a napvilágot Marosvásárhelyen. Polgári végzettségem gépészmérnök. 2010. máj. 25-én feleségem Dr. Szlány Judit elvirágzott ebből a világból, s e bánat íratta első verseimet. Három gyermek édesapja vagyok. Özvegyi egyedüllétben élek és alkotok Székesfehérváron.

Eddig 3 könyvem jelent meg:

"Téli virág" az Accordia Kiadónál 2012-ben

"Dinka Hanna" gyerekversek 2012-ben Accordiánál 

 "Tán igazak álmaim" Rím Kiadó gondozásában 2013-ban

Előkészületben van: "Igaz mesék" címmel következő kötetem az Accordiánál és a "Költői arcélek" sorozatban egy válogatott kötetem a Rím kiadónál.

"Üzenetek" c. kötetem versanyaga is kész, kiadásra vár, ehhez támogatót keresek.

Jelenleg mesekönyvem folytatásán dolgozom.

Publikálok: Arcok és énekek országos antológiában, Délibáb folyóiratban, Montázs magazin antológiájában, Kelet felől c. irodalmi folyóiratban stb.      

 

Bemutatkozás :  Ladányi Maya vagyok. Párommal, egy Fejér megyei kisfaluban élek, két nagy lányom már kirepült a családi fészekből,egyiknél két gyönyörű lányunokám van. Egy ideje próbálkozom az írással(nem saját néven) Ősi Kovács Imre mentorom, segítőm szárnyai alatt.Tán mondhatom, hogy iskolás korom óta az irodalom volt a kedvenc tantárgyam, szívesen verseltem tanáraim biztatására. Kedvenc költőim is voltak, később, inkább a prózai része fogott meg ennek a tantárgynak, majd kedvenc íróim is lettek. Mostanában saját írásaimon dolgozom, munka mellett nem túl egyszerű. Az Ősi Kovács Alkotóműhely irodalmi csoportjának tagja vagyok, itt lehetőséget kaptam, hogy megmutathassam írásaimat. Imre bácsi segítségével író-olvasótalálkozókon veszünk részt, amely hatalmas élmény és előrelépés  számomra. (Adataim a Batsányi-Cserhát Művészkor elnökénél Bornemissza Attilánál és az Alkotóműhely vezetőjénél Ősi Kovács Imre mentoromnál található.

Sipos Mari Art díjas költő

 

2014. nyarán Tóth Hekkel Arany költőtársam bemutatott Ősi Kovács Imre festőművész, Életművész barátunknak. A művész születésnapi ünnepségén ért az a megtisztelő felkérés, hogy bemutatkozhattam és csatlakozhattam az Ősi Kovács Alkotóműhely, Művészkör csoportjához.

 

1953-ban apámtól a „Nagy” vezetéknevet, édesanyámtól a Mária” keresztnevet örököltem. Szüleim nagy örömére harmadik gyermekként láttam mag a napvilágot, egy Fejér-megyei kis faluban, Lovasberényben. Fiatalon szerettem álmodozni, ábrándozni. Azt gondoltam a Nagy név kötelez, valami nagyot kell alkotnom. Mindig éreztem, hogy többre vagyok képes, mint amivel éppen foglalkozom.

 

Gyermekkorom óta kedvelem a művészetet, az irodalmat és mindent, ami szívet, lelket melengető. Iskolai rendezvényeken, szavalóversenyeken, számos elismerő oklevelet, könyvjutalmat kaptam versmondásért. Tagja voltam irodalmi színjátszó csoportnak, néptánccsoportnak, jártam lövész és modellező szakkörre. Általános iskolai tanulmányaimat befejezve felvételt nyertem Székesfehérváron a Kereskedelmi és Vendéglátó-ipari Szakközépiskola, emeltszintű élelmiszer eladói tagozatára. Hogy a szakma legjobbja legyek tanulmányaimat tovább folytattam. Belkereskedelmi szakmai érettségi vizsga után, Felsőfokú Áruforgalmi és Idegenforgalmi szakon, valamint Vendéglátó üzletvezetői szakon tanultam. A legnagyobb, a legrangosabb végzettséget, kitüntetést azonban az élet iskolájától kaptam. Megbecsült dolgozója voltam évtizedeken át a Korona Kereskedelmi Vállalatnak, később a pult másik oldalán, kormánytisztviselőként a „köz” érdekeit, az emberek érdekeit szolgáltam.

 

Pár éve elnyertem végleges szabadságom. Tudatosan keresem a művész emberek társaságát, tagja vagyok több irodalmi körnek. Rendszeresen látogatok irodalmi esteket, rendezvényeket. 2014. év elején jelentkeztem a XXI. Kor-Társ Nyugdíjas Ki-Mit-Tud vetélkedőre, saját vers írásával, annak elmondásával. Szakmai zsűri Kimagasló teljesítményért járó Oklevéllel jutalmazott, majd a Budapesti Lánc-híd rádió, szerkesztő riportere interjút készített velem a sikeres szereplésről. „A folyó” című saját verssel – melyet nagyra becsült középiskolai tanárom, dr Mohácsy Károly irodalomtörténész, irodalomtudós emlékére írtam, - bejutottam a Székesfehérvári Vörösmarty Színházban rendezett, ünnepi Gála műsorába, ahol Székesfehérvár Polgármestere Különdíjjal jutalmazott.

Hitvallásom a szeretet és fontosnak tartom az emberi kapcsolatokat. Tudatosan készülök a következő negyven évre. Írásaim internetes portálokon olvashatók, valamint szülőfalum havonta megjelenő számában több alkalommal jelent meg saját versem. 2014 nyarán megjelent az „Emlék vagy” című versem a „Vers-esszenciák” című Antológia kötetben. Verspályázat alkalmából a Batsányi-Cserhát Művész Kör, Art díjjal jutalmazott, a 2014. november hónapban megrendezett Díjkiosztó Gála műsorában. Tervezem egy saját verseskötet kiadását, valamint a közel jövőben egy régóta dédelgetett álmom válhat valóra. A festészet örömeit, az ecset használatát próbálhatom ki.                   

bottom of page